середа, 21 грудня 2016 р.

Тези вебінару «Сила Образів»

Вебінар завершився і це було справді чудово. Як багато можна зробити на уроці за допомогою однієї фотографії! Дякую видавництву National Geographic Learning за безцінний матеріал.З тими, кому цікаві нові освітні технології та хто бажає зробити свій урок цікавішим та ефективнішим,  я вирішила поділитися інформацією. Всі авторські права належать компанії National Geographic Learning, тож не забувайте вказувати на це, коли будете використовувати данний матеріал. данний матеріал.
   

понеділок, 19 грудня 2016 р.

Увага! Конкурс.

Розпочався IV Всеукраїнський конкурс есе “Я – європеєць”. Детальніше читати за посиланням.

пʼятниця, 16 грудня 2016 р.

ДПА з англійської мови у 2016-17 навчальному році

ДПА для 11 класу

Беручи до уваги позитивні відгуки про іспит 2015/16 навчального року від вчителів-практикантів та експертів у галузі освіти було прийнято рішення залишити формат екзамену для 11 класу на 2016/17  навчальний рік незмінним. Критерії оцінювання, заявлені у минулому році залишаться так само актуальними в поточному начальному році.

Увага, новий формат ДПА для 9-тих класів 

Міністерством освіти і науки України було прийнято рішення про розширення співпраці з видавництвом MM Publications та розробки формату іспиту для 9-тих класів  загальноосвітніх навчальних закладів рівня А2. Рішення було прийнято спираючись на позитивний досвід розробки формату та критеріїв оцінювання державної підсумкової атестації для 11 класу  в 2015/16 навчальному році. Тести ДПА рівнів А2, B1 та B2 будуть створювати цілісну послідовну систему оцінювання знань школярів і складатимуться 3-х частин: читання, використання мови та письма. Після остаточного затвердження формату іспиту для 9-го класу вся інформація буде опублікована на сайті Міністерства освіти і науки України в розділі «Державна Підсумкова Атестація».

Екзаменаційні завдання

2016/17 навчальний рік відзначиться змінами у процедурі проведення іспиту. На відміну від минулого  року, коли було проведено централізоване розсилання завдань до всіх шкіл на території України, в  поточному  році екзаменаційні завдання будуть складатися самими вчителями, відповідно до нового формату іспиту та вимог МОН. Нагадуємо всім учням та вчителям, що на допомогу у підготовці  до державної підсумкової атестації було
створено сайт http://www.dpa2016.com.ua.  Ресурс містить інформацію про структуру, формат екзамену, методичні рекомендації щодо його проведення, критерії оцінювання, а також інтерактивні тести для рівнів В1 та В2. Після остаточного затвердження МОН формату тесту для 9-тих класів загальноосвітніх шкіл на сайті буде розміщено інтерактивний тест для рівня А2.

Частина «Аудіювання»

Беручи до уваги прийняте МОН рішення про прийняття формату та критеріїв оцінювання  2015/16  навчального  року для проведення тестування у 2016/17 році в 11 класі, наголошуємо, що частина аудіювання не буде включена в структуру іспиту.

Приєднуйтесь до вебінару від видавництва National Geographic Learning!

В підтримку конкурсу «Одна фотографія – тисяча ідей!» видавництво National Geographic Learning проводить вебінар за темою «Сила Образів». Головний доповідач на семінарі – Alex Warren - вчитель-тренер, який має міжнародні кваліфікації CELTA та DELTA .
Вебінар відбудеться 20.12.2016 о 17.00 за київським часом.
Чи усвідомлювали ви наскільки впливовою є сила образів?
Візуальна грамотність завжди відігравала важливу роль в житті людства. Здатність зрозуміти, інтерпретувати і створювати образи була притаманна людині ще в часи ранніх цивілізацій - від наскельних малюнків в часи палеоліту до ієрогліфів єгиптян.
Сьогодні ми живемо в світі, де візуалізація як ніколи є невід’ємною частиною нашого життя. Уявити дискурс без неї було б нереально і навіть не мало сенсу. Наші спогади, емоції, досвід - все відтворюється у світлинах.
В рамках практичного вебінару «Сила Образів» будуть представлені цікаві ідеї, як ефективно використовувати фотографії, щоб зробити навчання більш захоплюючим та різноманітним!
Запрошуємо реєструватися за посиланням!

середа, 30 листопада 2016 р.

Увага! Конкурс!

Шановні викладачі англійської мови!
Запрошуємо Вас взяти участь у конкурсі Одна фотографія – тисяча ідей від видавництва National Geographic Learning та компанії Лінгвіст.
Конкурс триватиме з 1 грудня 2016 до 31 березня 2017 включно.
Результати будуть оголошені 1 травня 2017.
Планування уроку є невід’ємною частиною роботи кожного викладача, але саме у конкурсному завданні Ви зможете не тільки висвітлити свої ідеї та професійні навички, а також творчо підійти до процесу створення уроку. Неймовірна українська тематика конкурсу надихне до нових звершень та буде близькою кожному викладачу.
Переможець конкурсу отримає подарунок – фірмову валізу від National Geographic, а 10 найкращих робіт будуть нагороджені подарунками від видавництва National Geographic Learning та компанії Лінгвіст.
Умови конкурсу та посилання на реєстрацію Ви можете знайти на сайті офіційного дистриб’ютора компанії Лінгвіст та на сторінці Facebook видавництва National Geographic Learning.

четвер, 30 червня 2016 р.

GoCamps завершився!

Фотозвіт про роботу табору "Пілот"

понеділок, 25 квітня 2016 р.

Чорнобиль. 30 років потому: чи є життя після трагедії?

26 квітня - Міжнародний день памяті Чорнобиля

26 квітня в Україні День чорнобильської трагедії. У Білорусі також відзначають День Чорнобильської трагедії. У Росії День пам’яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах.
Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.
Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії.
Забруднено близько 155 000 кв.км території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.
У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.
Корисна інформація до проведення інформаційних хвилинок та виховних годин на сайті BBC Україна. Чорнобиль - 30 років потому

середа, 20 квітня 2016 р.

GoCamp їде до нас!

Про це ми дізналися сьогодні, коли отримали результати конкурсу заявок на участь у проекті "Gocamp". Нагадуємо, що в рамках Року англійської мови в Україні Громадська організація GoGlobal разом з МОН України та іншими партнерами працюють над розробкою нового формату дитячих пришкільних таборів - таборів з поглибленим вивченням англійської мови. Більш трьох тисяч українських шкіл погодилися на організацію мовних таборів, до участі у цьому проекті долучилилися 559(!) навчальних закладів. І ось наша школа - серед переможців!
До речі, із Запорізької області усього перемогли шість навчальних закладів; п`ять із них - це міські заклади нового типу:колегіум, гімназії, спеціалізована школа. І лише одна(!) сільська загальноосвітня школа - Богданівська ЗОШ І-ІІІ ступенів!
Не приховуємо радості й гордості, а також покладаємо великі надії на те, що наші діти отримають і велике задоволення від спілкування з носіями англійської мови, і нові знання.

пʼятниця, 15 квітня 2016 р.

Готуємось до ДПА/ЗНО

14 квітня пройшов методичний вебінар для вчителів та викладачів ‘ДПА vs ЗНО: differences and similarities. Getting ready ASAP’ за сприяння компанії MM Publications Ukraine.


Відео вебінару можна знайти за наступним посиланням.

А тепер коротко, що треба знати випускникам.




Getting ready ASAP. General tips.
1.     Be attentive.
2.     Practice time-management.
3.     Practice as many tests as possible.
4.     Be a tough coach.
5.     Do not study the night before the exam.

9 Useful Tips For Sufficient Exam Preparation
1.     Study information about the exam.
2.     Use official sources of information.
3.     Plan your activity beforehand.
4.     Do not leave everything for the last week.
5.     Practice regularly.
6.     Don’t trust a word of mouth.
7.     Use up-to-date preparation materials.
8.     Practice makes perfect.
9.     Stay positive.


 

середа, 6 квітня 2016 р.

Готуємось до класної години

Рольова гра "Охорона навколишнього середовища" (9-10 класи)
Група автолюбителів (еколог, математик, хімік, лікар, метеоролог, агроном, біолог, фізик) готує інформацію про забруднення повітря (з точки зору своєї професії).
Група риболовів (лікар-терапевт, математик, еколог, геолог, санітарний лікар, анатом) розповідає про забрудення води.
Домогосподарки (лікар, медсестра, хімік-технолог, кухар, ткаля) говорять про проблему забрудення у домівках.

субота, 26 березня 2016 р.

До Міжнародного дня книги

Обрати книгу, яка б зацікавила підлітків, дуже складно. А ще важче - подати цю книгу так, щоб їм справді захотілось її прочитати. Мабуть, з цією метою і проводиться конкурс буктрейлерів "Книжковий калейдоскоп ненудної класики"
 Однією з книг, яка свого часу вразила мене, є "Ловець у житі" Дж. Селінджера. Переконана, що проблеми, які піднімались автором 65 років тому, є актуальними і сьогодні.

неділя, 13 березня 2016 р.

Приєднуємось до GoCamps!

Міністерство освіти і науки України інформує про початок конкурсу на участь у проекті «Go Camps» у рамках співпраці з громадською організацією Go Global. Конкурс спрямований на підтримку проекту літніх мовних таборів у 2016 та допомогу навчальним закладам в їхній організації.
Переможці конкурсу отримають необхідні матеріали та обладнання для проведення таборів у своєму навчальному закладі, а також буде надана підтримка у пошуку волонтерів. Ми теж вирішили спрбувати. Може, нам пощастить?
 

пʼятниця, 4 березня 2016 р.

Любим матусям

Подарунок своїми руками - що може бути приємніше для мам? І не важливо, що ми вже дорослі. Ось такі чудові котики тепер прикрашатимуть мамині кімнати.


Бути квестором, чи не бути?

Завершували Дні англійської мови учні 5-7 класів, яким десятикласники запропонували квест "Ця загадкова англійська мова". Розгадування хитрих загадкок, робота з географічною картою, розв'язування кросвордів та навіть математичних задач спонукали учнів до пошуку нових знань та застосування старих. Діти ще раз переконалися, що сьогодні англійська мова є невід'ємною частиною життя освіченої людини. Тож вітаємо з перемогою учнів 5 класу, які вибороли перемогу своєю наполегливістю, організованістю та умінням працювати в команді. Шкода, що учні 6 та 7 класів не виявили таких якостей, хоча мали всі шанси на перемогу.
Детальніше про квест на сторінці "Квест-еволюція"

четвер, 3 березня 2016 р.

В гостях у старої, доброї Англії...

Вівсянка, пудинг, ленч і чай, футбол, Шекспір, Ньютон, «Бітли», Леді Ді – це все про країну непорушних традицій і сучасних поглядів на життя. Англія відрізняється неймовірною терпимістю до всього нового та трепетним відношенням до всього раніше завойованого. Можна багато говорити про всі переваги, але кожний знайде для себе те, до чого лежить душа… Адже Англія – це країна яка може зацікавити та полонити будь-кого. Саме в цьому сьогодні намагалися переконати нас десятикласники, які презентували свій проект у формі дайджесту "Галопом по Європі: Англія очима українців", в ході якого учні намагалися знайти відповіді та такі запитання:
- Чому ж цю країну називають "Туманним Альбіоном"?
- Чи справді погода в Англії така, як про неї кажуть?
- Яким історичним подіям країна завдячує своїм сьогоденням?
- Чи справді англійська кухня така непоказна?
- Чому бренд англійської королівської родини такий популярний у всьому світі та
- Чому Англію вважають батьківщиною багатьох видів спорту.
Сподіваємось, після заходу Англія та англійці стали трохи ближчими та зрозумілішими нам, українцям.
Детальніше з матеріалами проекту можна буде ознайомитись на сторінці "Виховна робота"у розділі "Проекти"


"Розумні чи везучі"?

Це намагались з'ясувати учні 2 класу під час змагань в рамках Днів англійської мови. Хлопчики та дівчатка показували свої знання з таких тем як "Тварини", "Школа", "Кольори", "Свята" та "Іграшки". 12:12 - перемогла дружба.

вівторок, 1 березня 2016 р.

Майстерня гарного настрою

Наближається 8 березня - свято ніжності, посмішок, квітів і подарунків. Ми теж вирішили привітати жіночу половину нашого шкільного колективу квітами, адже саме квітам радіють найбільше романтичні жіночі серця. Тож щорічна весняна майстерня поробок знову запрацювала у нашому класі. Результатом кількох годин наполегливої праці стали ось такі по-весняному яскраві вітальні листівки. Тепер 8 березня кожна жінка нашої школи матиме свій маленький букетик.
Для тих, кому сподобались наші листівки, в нагоді стане шаблон.

середа, 17 лютого 2016 р.

Таємниці Туманного Альбіону

Традиції... Вони роблять країну особливою. Деякі з них старомодні, і лише кілька людей пам`ятають їх, інші є частиною життя кожного з нас. Проект "Таємниці Туманного Альбіону: Свята та традиції Англії" дозволив учням 8 класу познайомитися з деякими святами та традиціями цієї країни, зі стилем життя англійців, їх звичками та особливостями. Учні намагалися отримати відповіді на такі питання: Чому в Англії традиції відіграють важливішу роль в житті людей, ніж в інших країнах? Чому вони так пишаються своїми традиціями? Чому застарілі традиції та обряди можуть видатися дивними іноземцям?
 Проект виявився досить актуальним у наш час, адже ні для кого не секрет, що 2016 рік є роком англійської мови в УКРАЇНІ, а вивчаючи мову, важливо розуміти, чим живе і дихає її народ.
Дякуємо за цікавий проект учителю англійської мови Фурсі Ніні Іванівні та учням 8 класу.
Детальніше з матеріалами заходу можна ознайомитись на сторінці блогу "Англійська мова"

вівторок, 16 лютого 2016 р.

Улюблені герої англійських книжок

Першими у Днях англійської мови взяли участь, як  не дивно, наймолодші учасники навчального процесу. Першокласники залюбки познайомились з відомими літературними героями популярних дитячих книжок англійських авторів та разом організували виставку розмальовок.

понеділок, 15 лютого 2016 р.

Вивчаємо англійську разом

У школі розпочалися традиційні Дні англійської мови. Цього року учням будуть запропоновані заходи, які зможуть допомогти їм ближче познайомитись з англійцями, їх звичками, історією та культурою. Ну і звісно кожен бажаючий зможе збагатити свої знання з мови. Детальніше з планом можна ознайомитись на сторінці "Позакласна робота"

пʼятниця, 22 січня 2016 р.

Знов про квест

Сьогодні квести заполонили всі сфери нашого життя: в них грають, за ними навчаються, про
них пишуть, їх досліджують. Ми теж вирішили долучитися до цього тренду. вашій увазі спроба проаналізувати мотив квесту в художньому творі. За основу ми взяли повість Миколи Арєнєва "Бісова душа, або Заклятий скарб". Що з того вийшло, судити вам.